Blog-banner
Blog
14 Nisan 2023
Alerjik rinit toplumda yaygın görülmekle birlikte sağlık çalışanları arasında dahi farkındalığın düşük olduğu, bireyin sosyal ve iş yaşamını olumsuz etkileyebilen kronik inflamatuvar bir hastalıktır. Toplumda görülme sıklığı yetişkinlerde %14.1 ile 30.9, çocuklarda ise %4.5 ile 19.3 arasında değişmektedir... Detay..
14 Nisan 2023
BAHAR ALERJİSİ ve ALERJİK ASTIM TEDAVİSİ Bahar alerjisinin nedeni polenlerdir. Baharın gelmesi ile birlikte tabiat uyanır ve bitki örtüsü zenginleşir.  Bu dönemde çayır otları, birçok yabani ot, Selvi ve zeytin gibi birçok ağaç gözle görülmesi gözle görülmes... Detay..
14 Nisan 2023
İLAÇ ALERJİSİ HAKKINDA YARARLI BİLGİLER İlaç alerjisi çocuk ya da yetişkinlerde, her yaşta ortaya çıkabilir. Gereksiz fazla sayıda ilaç alımı ilaç alerjisi gelişimini kolaylaştırır. İlaç alerjisi hafif bir reaksiyon ya da hayati tehlike ile sonuçlanabilir.  Nadiren ölüme nede... Detay..
14 Nisan 2023
ÜRTİKER TEDAVİSİ HAKKINDA MERAK ETTİKLERİNİZ Ürtiker toplumda kurdeşen ya da dabaz adıyla bilinir. Toplumun %10-20’sinde görülebilen bir hastalıktır. Hastalık deride yoğun kaşıntı, kızarıklık ve kabarıklık atakları ile seyreder. Ürtiker yuvarlak, oval görünümdedir. Bazen büyük plaklar şekli... Detay..