Klinik
Kliniğimiz
   Alerji merkezimiz, alerji hastalıkları ve bağışıklık sistemi hastalıkların (immün sistem hastalıkları, immün yetmezlik) tüm alanlarında hizmet vermektedir. Alerji kliniğimiz tüm alerji testlerinin ve tedavilerinin, alerji aşılarının (immünoterapi) yapıldığı tam teşekküllü alerji merkezidir. Kliniğimiz alerji ve immünoloji doktoru (Prof. Dr. Mehmet Ünsel), bu alanda yetişmiş tecrübeli 2 hemşire ile titizlikle hizmet vermektedir. Geniş laboratuvar imkanlarımız yurt içi ve yurt dışındaki gelişmiş diğer laboratuvarlar ile iş birliği ile daha da genişletilmiştir. Alerjik hastalıkların tanısında kullanılan tüm tanısal yöntemler kliniğimizde yapılmaktadır. Hastalığınız güncel ve uluslar arası tedavi rehberlerine göre başarılı bir şekilde tedavi edilmektedir. Son yıllarda Tüm Avrupa ve Amerika’ da tedaviye dirençli alerjik astım ve kronik ürtiker hastalıklarında kullanılmakta olan biyolojik ilaçlar (Anti-IgE: omalizumab; xolair, Anti-IL5:mepolizumab; Nucala ) kliniğimizde de uygulanmaktadır.

   Kliniğimiz, hafta içi her gün, gündüz mesai saatlerinde (09:00-18:00), hafta sonu cumartesi öğleye kadar (09:00-13:00) hizmet vermektedir. Hafta içi mesai saattlerimiz şehir dışından gelen hastalarımız için gündüz koşullarında tedavi olma ve geç saatlere kalmadan eve dönebilme imkanı sunarken, hafta sonu ise hafta içi tedavi fırsatı olmayan öğrenci, banka gibi özel sektörde çalışan hastalar için tedavi imkanı sunmaktadır.

    Kliniğimiz İŞ BANKASI ile tam anlaşmalıdır. İş bankası ile anlaşmalı alerji dokturu (uzmanı) arayanlar için tam teşekküllü alerji ve immünoloji klinigidir.
 
Hizmet Verdiğimiz Alanlar; 
    Solunum yolu hastalıkları; alerjik rinit (bahar alerjisi, polen alerjisi, saman nezlesi, alerjik nezle), alerjik astım, alerjik öksürük
Deri alerjileri; böcek sokmaları, ürtiker ve /veya anjioödem (kurdeşen), herediter anjioödem, alerjik kontakt dermatit, alerjik egzema (atopik dermatit),
    İlaç alerjisi,
    Arı alerjisi, 
    Besin alerjisi,
    Anafilaksi (hayatı tehdit eden aşırı duyarlılık reaksiyonu), 
    Alerji aşısı  (immünoterapi).
    İmmün yetmezlikler ( bağışıklık sistemi hastalıkları)
 
Kullandığımız Laboratuvar Yöntemleri;
   Deri prik testi (skin prick test) ve detaylı tüm alerji testleri 
   Kanda alerji testi ( total IgE, spesifik IgE )
   Solunum fonksiyon testi (astım testi)
   Deri Yama testi (skin patch test)
   Gıda intolerans testi (gıda tahammülsüzlük testi)
İmmün sistem bozukluklarını araştıran testler;
  >Flovsitometri ( flow cytometry)
  >Kanda antikor ölçümü
  >Kompleman sistemini araştıran testler (AH50, CH50)
  >Antijene antikor yanıtı ( tetanoz ve pnömokok spesifik Ig G tayini)